Ekibimiz

Sevil ATASOY

Sevil ATASOY

Prof. Dr. Sevil Atasoy 1949'da, İstanbul'da doğdu. Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesinden mezun oldu, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalında biyokimya alanında uzmanlık ve tıp bilimleri doktorası yaptı, aynı dalda doçent ve profesör oldu. 

Serhat ÖZEKES

Serhat ÖZEKES

Prof. Dr. Serhat Özekes 1978 yılında dünyaya geldi. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimlerini sırasıyla 2000, 2002 ve 2006 yıllarında Marmara Üniversitesi, Elektronik - Bilgisayar Eğitimi Anabilim Dalı, Bilgisayar - Kontrol Eğitimi programında tamamladı. Yüksek lisans tezi veri madenciliği konusunda olup, doktora eğitimi sırasında da medikal görüntülerdeki anormalliklerin tespiti üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. 2014 yılında Doçent, 2019 yılında Profesör ünvanlarını aldı. Adli bilişim, şifreleme, siber güvenlik ve yapay zeka konularında çalışmaktadır.

Kaan YILANCIOĞLU

Kaan YILANCIOĞLU

Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, İstanbul’ da doğdu. İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyolojik Bilimler bölümünde yükseköğrenimini tamamladı. Sabancı Üniversitesi Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik Bölümünde tam burslu olarak Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamladı. 2020 yılında Doçent unvanını almıştır. Adli Genetik, Biyoloji, Olay Yeri İnceleme, Yazı ve Belge İncelemeleri, Toksikoloji alanlarında bilirkişilik yapmaktadır. 

Aylin YALÇIN SARIBEY

Aylin YALÇIN SARIBEY

Doç.Dr. Aylin YALÇIN SARIBEY 1978 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuş ve aynı yıl Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığı’nda çalışmaya başlamıştır. Türkiye’nin ilk Kadın Balistik Uzmanı olup, çok sayıda Balistik Uzmanı’nın yetişmesine katkı sağlamıştır. Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Anabilim Dalında 2005 yılında yüksek lisansını, 2008 yılında ise doktorasını tamamlamıştır.

Tuğba ÜNSAL SAPAN

Tuğba ÜNSAL SAPAN

1986 yılında Sinop’ta doğdu.İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladı.  2004 yılında Antalya A. Atilla Konuk Anadolu Lisesi’ni bitirdi. 2008 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 2011 yılında yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde, Adli Genetik alanında tamamladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde doktora öğrenimine adli genetik alanında başladı.

Zekai GENÇ

Zekai GENÇ

Gazi Üniversitesi Almanca Bölümü 1987, Polis Akademisi 1988 mezunudur.  Yüksek lisans eğitimini 1995 yılında, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Doktora eğitimini 2006 yılında tamamlamıştır.
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Teftiş Kurulunda 1.Sınıf Emniyet Müdürü-Polis Başmüfettişliğinden emekli olup 2018 yılında Üsküdar Üniversitesi Adli Bilimler Bölümüne Dr. Öğr. Üy. olarak atanmıştır.
Bilirkişi uzmanlık alanları: Adli Belge İncelemeleri (El Yazısı-İmza ve Sahtecilik), Ateşli ve Ateşsiz Silahların 6136 Sayılı Yasa Kapsamında Değerlendirilmesi ve Adli Trafiktir.

Nurettin Nezih ANOLAY

Nurettin Nezih ANOLAY

Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Nezih ANOLAY, 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından 1998 yılında Adli Tıp Uzmanlığı alanında doktorasını tamamladı. Adli Tıp Kurumu’nda Üçüncü İhtisas Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Şimdilerde ise Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Adli Bilimler Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Soner KIZIL

Soner KIZIL

Dr. Öğretim Üyesi Soner KIZIL, yüksek lisans ve doktora eğitimini Gebze Teknik Üniversitesi Kimya Bölümünde tamamladı. Ardından, Sabancı Üniversitesi’nde doktora sonrası çalışmalarını gerçekleştirdi. Polimer malzemeler, su kirlilikleri, nanomalzeme, toksikoloji ve farmakoloji, fiziksel ve kimyasal delillerin incelenmesi, boya ve ilaç alanlarında çalışmaları bulunmakta ve dersler vermektedir. Ulusal ve uluslararası projelerde araştırmacı ve proje yürütücüsü olarak yer almış ve uluslararası dergilerde çeşitli alanlarda yayınlanmış bilimsel çalışma ve kitap bölümleri bulunmaktadır. 

Ümit ERTEM

Ümit ERTEM

Lisansını EÜ Hemşirelik Yüksekokulunda, yüksek lisansını EÜ SBE Halk Sağlığı Anabilim Dalında tamamladı. Pedagojik Formasyon sahibidir. EÜ SBE Halk Sağlığı Hemşireliğinde yürüttüğü doktora çalışmasında çocukların cinsel istismardan korunması için amacıyla aile eğitim programı geliştirdi.  SB, MEB ve ASH Bakanlıklarının yürüttüğü projelerde danışman, araştırmacı, özel kuruluşlarda yönetici, eğitmen ve iç denetçi olarak görev aldı. Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsünde Adli Hemşirelik Program Koordinatörüdür. İlgi alanı çocuk, istismar, sosyal riskler, aile eğitimi, çocukla adli görüşmedir.

Duygu YAVUZ KILIÇASLAN

Duygu YAVUZ KILIÇASLAN

Duygu Yavuz 1989’da Zonguldak’ta doğmuştur. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden lisans mezunu olmuştur. 2016 yılında Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü’nde Adli Biyoloji Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Yavuz, halen Ankara Üniversitesi’nde Kriminalistik Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine devam etmektedir.

Buse Sabiha BOZASLAN

Buse Sabiha BOZASLAN

Buse Sabiha Bozaslan, 2013 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden lisans mezunu olmuştur. 2019 yılında ise Kocaeli Üniversitesi Hukuk fakültesinden lisans mezunu olmuştur. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Fen Bilimleri Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Bozaslan, halen İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Fen Bilimleri Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine devam etmektedir.

Burak SUCAKLI

Burak SUCAKLI

1986 yılında memur olan babasının görevli olduğu Tatvan’da doğan Burak Sucaklı, ilk ve orta öğrenimini Anadolu’nun çeşitli il ve ilçelerinde tamamladıktan sonra 2003 yılında İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nde tamamlamıştır. Yine 2003 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Barosunda avukatlık stajını tamamlamıştır. Avukatlı stajını başarıyla tamamlamasının akabinde 2011 yılında İstanbul Barosuna kayıt olarak meslek hayatına başlamıştır.